Adı: Zehra İlk Bölümüyle Büyük Beğeni Topladı!

FOX’un merakla beklenen, yapımcılığını NTC Medya/Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Taner Akvardar’ın oturduğu, senaryosu Bekir Baran Sıtkı, Murat Emir Eren ve Rana Mamatlıoğlu tarafından kaleme alınan “Adı: Zehra” dizisi dün akşam izleyiciyle buluştu.

DİZİNİN İLK BÖLÜMÜ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Geçtiğimiz akşam PM Maslak 1453’te düzenlenen dizi gösteriminde FOX yöneticileri, dizinin başrol oyuncuları ve tüm dizi ekibi bir araya gelip, keyifli bir akşam yemeği eşliğinde dizinin ilk bölümünü izlediler.

Dizinin oyuncularından Zeynep Çamcı, Hatice Aslan, Seda Güven, Emre Kıvılcım, İnanç Konukçu ve tüm diğer oyuncular pasta kesip ilk bölümün yayına girmesini kutladıktan sonra, tüm ekiple hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra konuşma yapan dizinin yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, “Bu proje için 20 aydır çalışıyoruz.  Her dizide olduğu gibi bu dizide de çok emek var. Dizimiz kadına şiddetin dışında kadının tek başına ayakta durma çabasını anlatıyor. Toplumda bir kişiye bile bizim sayemizde farkındalık kazanırsa mutlu oluruz” şeklinde konuştu. Almanya’da ilginç sahneler yaşadıklarını anlatan Zeynep Çamcı, “Çok heyecanlıyım çok emek verdik. Dizimizin ilk çekimleri Almanya’nın Frankfurt kentinde yapıldı. Başımıza ilginç olaylar geldi. Bunlardan bir tanesi çekimler sırasında sürekli koştuğumu gören Almanların bana yardım etmek istemesi oldu. Kameraları gördüklerinde zorda olsa bunun bir rol olduğuna ikna ettik” dedi. Dizinin psikolojik yapısı çok iyi olduğunu dile getiren Hatice Aslan, “Dizi şiddetin varlığını ve bir kadının şiddete boyun eğmeyerek kimlik arama çabasını anlatıyor” diye konuştu.

EN ÇOK KONUŞULAN DİZİ OLDU

Yayınlandığı günde “Adı: Zehra”, sosyal medyada en çok konuşulan diziler arasında yer aldı. Twitter’da TT listesine girmeyi başaran dizi izleyiciden büyük beğeni topladı.

Çekimleri İstanbul’da devam eden dizinin oyunu kadrosunda Zeynep Çamcı, Alican Yücesoy, Hatice Aslan’ın yanı sıra İnanç Konukçu, Emre Kıvılcım ve Seda Güven gibibaşarılı oyuncular da yer alıyor.

Frankfurt’da tutucu bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya gelen, 22 yaşındaki Zehra’nın, Almanya’daki yoksul ve bağnaz ailesinin evinde başlayıp, İstanbullu zengin bir ailenin sırlarla ve korkunç bir suçla gölgelenmiş konağında devam eden öyküsünü anlatan “Adı: Zehra”nın ikinci bölümü için şimdiden nefesler tutuldu.